2024 CF MOTO 800NK İnceleme ve 800NK Detayları | Türkiye' de İlk - SBK MOTOR
2024 CF MOTO 800NK İnceleme ve 800NK Detayları | Türkiye' de İlk - SBK MOTOR
Çin üretimi naked motosiklet CFMoto 800NK Sport, orta sınıfta ilgi çekiyor. Ülkemizde de satışa sunulduktan sonraki fiyatı, Suzuki GSX-8S ve Honda Hornet gibi modellerle doğrudan rekabet edecek. İnceleme sonuçlarına geçmeden önce önemli bir detay ise motosikletin platformunu KTM'nin 790 Duke modeliyle paylaşması. Performans ve Kontrol: CF MOTO 800NK, KTM 790 Duke motoruyla güçlendirilmiş olup, güçlü tork ile heyecan verici bir sürüş deneyimi sunuyor. Sert şasi ve tamamen ayarlanabilir KYB süspansiyon ile sert sürüşlerde en iyi performansı sergiliyor. Gaz tepkisi ve şanzıman çalışması konusunda bir Japon motosiklet hissi vermemesine rağmen, motosikletin sürüş keyfi ve akıcılığı gerçekten ön plana çıkıyor.

2024 CF MOTO 800NK İnceleme ve 800NK Detayları | Türkiye' de İlk

Çin üretimi naked motosiklet CFMoto 800NK Sport, orta sınıfta ilgi çekiyor. Ülkemizde de satışa sunulduktan sonraki fiyatı, Suzuki GSX-8S ve Honda Hornet gibi modellerle doğrudan rekabet edecek. İnceleme sonuçlarına geçmeden önce önemli bir detay ise motosikletin platformunu KTM'nin 790 Duke modeliyle paylaşması.

Performans ve Kontrol:

CF MOTO 800NK, KTM 790 Duke motoruyla güçlendirilmiş olup, güçlü tork ile heyecan verici bir sürüş deneyimi sunuyor. Sert şasi ve tamamen ayarlanabilir KYB süspansiyon ile sert sürüşlerde en iyi performansı sergiliyor. Gaz tepkisi ve şanzıman çalışması konusunda bir Japon motosiklet hissi vermemesine rağmen, motosikletin sürüş keyfi ve akıcılığı gerçekten ön plana çıkıyor.

Özellikler ve Üretim Kalitesi:

800NK, 15 litrelik depo, cruise control, Bluetooth bağlantısı ve üç sürücü modu ile donatılmıştır. Fiyata göre etkileyici bir şekilde üretilmiş ve kaliteli olduğunu görebiliyoruz. Özellikle dış görünüş olarak Avrupa veya Japon modellerini anımsatan bir tasarıma sahip. Çekiş kontrolü, hızlı vites değiştirme (quickshifter) ve yönlendirme damperi gibi lüks özelliklerin eksikliği biraz hayal kırıklığı yaratıyor ancak fiyatını göz önüne aldığımızda bunlar kabul edilebilir. 

Konfor ve Ergonomi:

795 mm'lik düşük sele yüksekliği ile kolay ve etkili bir sürüş pozisyonu mevcut. Ayak pedalları yüksekte olmasıyla, motosiklet, küçük hissettiriyor. Daha fazla konfor için koltuk konusunda değişim yapabileceğiniz seçenekler bulunuyor.Motor ve Sürüş Deneyimi:

KTM 790 Duke'den alınan 799 cc paralel çift silindir motora sahip ve bu motor bloğu 93.8 bg güç ve 81nm tork sunuyor. Gazla bile tekere gelmesiyle çok oynak olan tork ağırlıklı bu motor, ciddi bir güçle her viteste heyecan verici bir sürüş sunuyor. Bu motosiklet özellikle sport moduna alındığında, üstündekini korkutuyor.

Güvenilirlik ve Değer:

Gerçekten hayran bırakan bir şekilde üretilmiş olan bu motosiklette, malzeme kalitesinden kaçınılmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ama USB soketi takma konusunda küçük bir kozmetik sorunu var ancak bu çok da önemli gözükmüyor. Honda Hornet 750 ile yaklaşık aynı fiyata satılacağından bu CF Moto için rekabette geri plana düşürebileceğini söyleyebiliriz. Ancak daha fazla özellik içeren gelişmiş modelinin ilerleyen zamanlarda piyasaya sürülmesiyle birlikte bu rekabette ön plana çıkabilir.

Ekipman ve Teknoloji:

CF MOTO 800NK ABS, üç sürüş modu ve cruise control ile donatılmıştır. Çekiş kontrolü ve quickshifter olmadığından bazı ergonomik sorunlar var. Bunun dışında ayarlanabilir debriyaj ve fren kolları, Bluetooth bağlantılı 5 inçlik TFT gösterge gibi dikkatimizi çeken güzel özellikleri de yok değil. Sonuç olarak, CFMoto 800NK Sport, çekici bir fiyatla iyi bir performans ve özellik paketi sunuyor, ancak kendi segmentinde güçlü bir rekabetle karşılaşıyor.CF MOTO NK 800

CF MOTO 800NK ÖZELLİKLERİ: Motor 799 cc, KTM tasarımlı paralel twin motor Güç 99 hp @ 9,000 rpm Tork 60 lb.-ft. @ 8,000 rpm Şasi Krom-molibden çelik boru şasi Ağırlık Baz model: (186 kg) Üst seviye model: (189 kg) Süspansiyon Ön: 43mm ters çatallı, tam ayarlanabilir KYB çatal  Arka: KYB monoshock Fren sistemi ABS destekli J.Juan radyal montajlı, dört pistonlu ön fren kaliperi ve 320mm disk Vites sistemi Standart: Kaydırmalı debriyaj Üst seviye: Standart çift yönlü hızlı vites değiştirme sistemi Sürüş Modları Sport, Street, Rain Gösterge Paneli Baz model: 5 inç TFT gösterge paneli, telefon eşleştirme sistemi Üst seviye model: 8 inç TFT gösterge paneli, kablosuz Apple CarPlay Ek Özellikler Cruise Control, hız sabitleyici Üst seviye model: Keyless ignition, direksiyon stabilizatörü

Geçen yıl NK-C22 konsept motosikleti olarak ortaya çıkan CFMoto'nun 800NK modeli, Çin'de düşük bir fiyatla piyasaya sürüldü.

Şirket, daha önce bildirildiği gibi, aynı 99 beygir gücünde, KTM tasarımlı 799 cc paralel  twin motoru ve krom-molibden çelik boru şasisini paylaşan iki farklı varyantını tanıttı. Her iki versiyon da Çin'de oldukça uygun fiyatlı ve rakiplerine göre önemli ölçüde daha fazla standart ekipmana sahip. Baz modelin fiyatı yaklaşık 6.800 dolar, üst seviye versiyonun fiyatı ise yaklaşık 7.200 dolara denk geliyor. Bu rakamları baz almak pek mantıklı değil, çünkü vergiler, nakliye ve birçok diğer etken farklı ülkeler arasında doğrudan karşılaştırmaları zorlaştırıyor. Ancak Çin'de, aynı motora sahip KTM Duke'un fiyatının yarısından fazlası kadar düşükler. Çin'de, CFMoto' nun fabrikasında üretilen ve aynı motora sahip olan KTM 790 Duke'un fiyatı yaklaşık 13.000 dolara denk geliyor.

CFMoto'nun  rakiplerine oranla belirgin bir şekilde daha ucuz olması muhtemeldir. Performans açısından KTM' nin  biraz gerisinde kalıyor, 9.000 rpm'de 99 beygir gücüne sahip.

Uygun fiyatlarına nazaran malzeme kalitelinden çalınmadığı açıkça ortada. Amörtisörlerinde 43 mm ters çatallı, tam ayarlanabilir KYB çatal ve KYB monoshock kullanılıyor. Fren sistemimde ise Continental marka ABS  destekli  J.Juan radyal montajlı, dört pistonlu ön fren kaliperi ve 320 mm disk kullanıyor.

Baz versiyonda bile standart ekipman oldukça bol. Hız sabitleyici ve 5 inç TFT gösterge paneli, ekrandan navigasyon ve müzik kontrolü için telefon eşleştirme sistemini içeriyor. Üst modelde ise bu ekran, hız, devir ve diğer motosikletle ilgili bilgilerin üst kısmında yer alan ve alt yarı bölümünü uygulamalara, navigasyona, çağrılara ve medyaya ayıran dikey konumda devasa 8 inç TFT ekranla farklılaşıyor. Bu üst düzey gösterge panelinde ayrıca kablosuz Apple CarPlay' de  bulunuyor.

Üst versiyonda özellikler bununla da sınırlı değil. Anahtarsız çalıştırma, standart çift yönlü hızlı vites değiştirme sistemi ve bir direksiyon stabilizatörü bulunuyor. Motosikletin her iki versiyonunda da kaydırmalı debriyaj ve Sport, Street ve Rain olmak üzere üç sürüş modu sunuluyor.

800NK'nin Çin dışındaki pazarlara ne zaman ulaşacağı hala resmi olarak açıklanmadı.

CF MOTO 800NK ÖZELLİKLERİ

Model - CFMoto 800NK
Motor799 cc, KTM tasarımlı paralel twin motor
Güç99 hp @ 9,000 rpm
Tork60 lb.-ft. @ 8,000 rpm
ŞasiKrom-molibden çelik boru şasi
Ağırlık

Baz model: (186 kg)

Üst seviye model: (189 kg)

Süspansiyon

Ön: 43mm ters çatallı, tam ayarlanabilir KYB çatal


Arka: KYB monoshock

Fren sistemiABS destekli J.Juan radyal montajlı, dört pistonlu ön fren kaliperi ve 320mm disk
Vites sistemi

Standart: Kaydırmalı debriyaj

Üst seviye: Standart çift yönlü hızlı vites değiştirme sistemi

Sürüş ModlarıSport, Street, Rain
Gösterge Paneli

Baz model: 5 inç TFT gösterge paneli, telefon eşleştirme sistemi

Üst seviye model: 8 inç TFT gösterge paneli, kablosuz Apple CarPlay

Ek Özellikler

Cruise Control, hız sabitleyici

Üst seviye model: Keyless ignition, direksiyon stabilizatörü

Son Olarak CF Moto'nun Fiyat Listesini Öğrenmek İçin Tıklayınız.

 


CF Moto 250 NK 2023 Model İncelemesi

CF Moto’ nun Türkiye’de en çok sattığı modeli olan 250 NK, 9200 devirde ürettiği 27.5 beygirlik gücü ve 7200 devirde ürettiği 22 NM tork ile bu değerlerin hakkını veren seri bir motosiklettir.  250 NK Tek silindirinin sağladığı tork avantajıyla özellikle 0-100 km/h hızlanma açısından 250cc rakipleri arasında oldukça iddialıdır. 250 NK 130-140 km/h gibi süratlere kolaylıkla ulaşırken, bu hızların üstüne çıkınca ivmelenmesi bir nebze yavaşlamaktadır. 250 NK kullanıcı yorumlarının ortalaması alındığında yaklaşık olarak 161 km/h bir top speedi vardır. Bunun yanı sıra stok haliyle 168 km/h gören kullanıcılar da mevcut.

CF Moto’ nun Türkiye’de en çok sattığı modeli olan 250 NK, 9200 devirde ürettiği 27.5 beygirlik gücü ve 7200 devirde ürettiği 22 NM tork ile bu değerlerin hakkını veren seri bir motosiklettir. 

250 NK Tek silindirinin sağladığı tork avantajıyla özellikle  0-100 km/h hızlanma açısından 250cc rakipleri arasında oldukça iddialıdır. 250 NK 130-140 km/h gibi süratlere kolaylıkla ulaşırken, bu hızların üstüne çıkınca ivmelenmesi bir nebze yavaşlamaktadır. 250 NK kullanıcı yorumlarının ortalaması alındığında yaklaşık olarak 161 km/h bir top speedi vardır. Bunun yanı sıra stok haliyle 168 km/h gören kullanıcılar da mevcut.

CF Moto 250NK’ nın kalbine indiğimizde sıvı soğutmalı, 6 vites ve Euro 5’ e göre ayarlanmış bir blok bizleri karşılıyor. Bunların yanında 2023 modeliyle gelen kaydırmalı debriyaj ve navigasyonlu yenilenmiş bir ekran, kullanıcıları oldukça memnun eden özelliklerinden bazılarıdır. Yine yenilenmiş model olan 2023 Model 250 NK oldukça güzel Polyester katmanlı lastikle geliyor ve artık motosikleti aldığınızda lastik masrafından kurtulmuş oluyorsunuz. Eski kasa NK 250’ lerde bulunan nylon lastiklere bu şekilde bay bay diyoruz.

CF MOTO 250 NK PARÇA KALİTESİ NASIL ?

CF Moto 250 NK’nın parça kalitesine gelecek olursak fiyatına nazaran ve bize sunduğu özellikler açısından oldukça kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Rahmetli Altın Elbiseli Adamın  CF Moto için dediği gibi de Bir Japon kadar iyi değil ama bir Çinli kadar da kötü değil diyebiliriz. CF Moto daha çok Koreli markalarla eşdeğer gibi arada derede yer alan bir parça kalitesi mevcut. 

250 NK'nın Grenaj, işçilik, plastik aksam gibi parçaların kalitesi güzel evet fakat bir Japon marka kadar iyi değil.

Kocaman bir AMA diyoruz burada. Ama 250 NK’ nın (engine) dediğimiz motor aksamı sorunsuzluk ve kalite açısından Japonlara kafa tutar seviyede. CF Moto 250 NK için yapılan yazılımlar, kısıtlamalar ve kullanılan parçalarla birlikte gerçekten çok uzun ömürlü bir motosiklet bloğu karşımıza çıkıyor. Yaptığımız araştırmaya göre CF Moto’ nun en çok satılan modeli olan 250 NK’ da blok sorunu yaşayan sadece 3 kişi var. Bu arkadaşlarımız da kendilerinden kaynaklı (motosikletin yağsız kalması vs.) olarak bu soruna sebebiyet verdiklerini söylüyorlar. Tüm bunların dışında yine araştırmalarımıza göre tabiri caizse anahtar değmeden 106 bin kilometreleri, 90 bin kilometreleri gören bazı 250 NK kullanıcıları var.

Biz bu motosikleti fiyat / performans olarak değerlendirdiğimizde tavsiye ederiz. İyi sürüşler, sağlıcakla kalın…

Benzer İçerikler

Markalarımız

 • CF Moto
 • Honda
 • Yamaha
 • Bajaj
 • Volta
 • RKS
 • Genel
 • Kimdir?

En Son Paylaşılan Bloglar

En Güçlü Motosikletler

 • Kawasaki Ninja H2R
 • Ducati Panigale V4 R
 • Ducati Superleggera V4
 • Honda CBR1000RR-R
 • APRILIA RSV4
 • Ducati Panigale V4
 • Ducati Panigale V4 S
 • Ducati Panigale V4 SP2
 • Kawasaki Ninja ZX-10R
 • BMW M 1000 RR
 • Kawasaki Ninja ZX-10RR
 • BMW S 1000 RR
 • BMW M 1000 R
 • MV AGUSTA RUSH 1000
 • Ducati Street Fighter V4

Motosiklet Markaları

 • Aprilia Motosiklet Markası
 • ARORA Motosiklet Markası
 • Bajaj Motosiklet Markası
 • Barossa Motosiklet Markası
 • BENDA Motosiklet Markası
 • Benelli Motosiklet Markası
 • BMW Motosiklet Markası
 • CF MOTO Motosiklet Markası
 • Ducati Motosiklet Markası
 • F.B Mondial Motosiklet Markası
 • Falcon Motosiklet Markası
 • Harley Davidson Motosiklet Markası
 • HERO Motosiklet Markası
 • HONDA Motosiklet Markası
 • Husqvarna Motosiklet Markası

CF Moto


Honda

Volta

Haber

Yardıma mı
İhtiyacın Var?

Stmotora derdini anlatarak derman bulabilirsin.

İletişime Geç