2024- 100 Bin TL Altındaki Motorlar | 100 Bin TL Altındaki En İyi 5 Motor - SBK MOTOR
2024- 100 Bin TL Altındaki Motorlar | 100 Bin TL Altındaki En İyi 5 Motor - SBK MOTOR
Bugün sizlere 2024 yılında 100 bin TL altındaki motosikletlerden bahsedeceğiz ve bugünki listemizde kaliteli motosikletler bulunuyor. Bugün sizlere göstereceğimiz motosikletler 100bin TL altındaki alabileceğiniz en iyi motosikletler diyebiliriz. Bu listedeki motosikletleri tavsiye ederiz.

2024- 100 Bin TL Altındaki Motorlar | 100 Bin TL Altındaki En İyi 5 Motor

Bir önceki yazımızda pek de tavsiye etmeyerek 2024 yılındaki en ucuz motosikletlerden bahsettik. Bugün sizlere 2024 yılında 100 bin TL altındaki motosikletlerden bahsedeceğiz ve bugünki listemizde kaliteli motosikletler bulunuyor. Bugün sizlere göstereceğimiz motosikletler 100bin TL altındaki alabileceğiniz en iyi motosikletler diyebiliriz. Bu listedeki motosikletleri tavsiye ederiz.

İşte 2024 yılında alabileceğiniz 100bin TL altındaki en iyi motosikletler:1.) TVS Apache RTR 200:

2024 yılında 100 bin TL'ye alabileceğimiz en iyi motosikletlerden birisi TVS Apache RTR 200' dür. TVS markası Hint menşeili ve kaliteli motosikletler üreten bir firmadır ve BMW Motorrad gibi bir firmayla işbirliği yaparak BMW için motosikletler üretir. TVS markasının distrübitörlüğünü son yıllarda UMA aldığı için parça konusunda da sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Motosiklet kaliteli, satış sonrasında da sizi üzmeyeceğini düşündüğümüz tavsiye edebileceğimiz commuter tarzı bir motosiklettir.

-200cc, 5 vites, yağ soğutmalı, 20.5HP güç, 18.1nm tork üreten bir motosiklettir.

-Fiyat: 113.940 TL2.) Honda Dio:

Ben Honda'dan, Yamaha' dan vazgeçmem diyenler için 2024 yılında 100bin TL'ye alabileceğiniz motosikletlerden bir diğeri de Honda Dio. Bu motosiklet konforsuz olması gibi Honda' ya yakışmayacak bazı özellikler içerse de sağlamlığı konusunda başınızı ağrıtmayacak 100 bin TL civarlarında alabileceğiniz en ucuz Japon motosikletlerden birisidir.

-110cc, 8.7HP güç, 9nm tork üreten, hava soğutmalı bir motosiklettir. Artık B sınıf ehliyetle kullanılabilir.

-Fiyat: 93.750 TL.3.) Honda Activa 125:

Honda'nın özellikle kuryeler için ürettiğini söylediği ve 2023 yılı içinde piyasaya sürülen Honda Activa 125 2024 yılında 100bin TL civarında alabileceğiniz yine en ucuz Japon motosikletlerden birisidir. Dio' dan daha rahat olduğunu söyleyebiliriz. Yine arkasında Honda gibi bir şirket var ve zaten pek de sıkıntı yaşayacağınız bir motosiklet değildir. Bu arada TVS, Hero markalarının scooterlarına da oldukça benziyor, bunu demeden geçmeyelim :) Düşünenler için tavsiye ederiz.

-125cc, 10HP güç, 8.2nm tork üreten bir motosiklettir. Artık B sınıf ehliyetle kullanılabilir.

-Fiyat: 99.500TL.4.) Kymco Agility 16+125i:

2024 yılında 100bin TL altında alınabilecek motosikletlerden birisi de Tayvan malı olan KYMCO markasından bir scooter. Paylaştığımız diğer motosikletler arasında son sıraya koyardık sanırım bir sıralama yapsaydık eğer. Son sıraya koymamızın sebebi motosikletin kalitesiz olmasından değil yanlış anlaşılma olmasın. Son sıraya koyarız çünkü satış sonrası en zayıf motosikletlerden biri ülkemizde maalesef ki. Piyasası ağır, parçası zor bulunan, servisleri yetersiz bir markadır ama motosikletleri kalitelidir. 

-125cc, 8.9HP güç, 9nm tork üreten bir motosiklettir. Artık B sınıf ehliyetle kullanılabilir.

-Fiyat: 110.000TL.5.) SYM Fiddle 4:

2024 yılında 100bin TL altında alınabilecek scooter motosikletlerden bir diğeri de SYM Fiddle 4. Bu motosiklet de Tayvan malı kaliteli ve kullanıcısını pek üzmeyecek bir motosiklettir. Satış sonrasında da Kymco kadar kötü değildir ancak Honda gibi de bir hizmet alamayabilirsiniz. 

-125cc, 10.3HP, 10.3NM Tork üreten bir motosiklettir. Artık B sınıf ehliyetle kullanılabilir.

-Fiyat: 110.000TL.2024- 50 Bin TL Altındaki Motorlar | 2024 En Ucuz 5 Motosiklet

Hiç de iyiye gitmeyen ekonomimiz yüzünden ilk ev olmak hayal oldu, daha sonra araba almak ve şimdi de iyi bir motosiklet almak bile hayal oldu. Şimdi ise ayağımızı yerden kessin, bakkala çakkala gidelim diye alabileceğimiz ucuz motosikletler bakar olduk. Şimdi sizlere göstereceğimiz motosikletleri pek tavsiye etmiyoruz ama merak eden arkadaşlarımız için bir fikir olsun. Sonuçta ucuz etin yahnisi yavan olur…

Hiç de iyiye gitmeyen ekonomimiz yüzünden ilk ev olmak hayal oldu, daha sonra araba almak ve şimdi de iyi bir motosiklet almak bile hayal oldu. Şimdi ise ayağımızı yerden kessin, bakkala çakkala gidelim diye alabileceğimiz ucuz motosikletler bakar olduk. Şimdi sizlere göstereceğimiz motosikletleri pek tavsiye etmiyoruz ama merak eden arkadaşlarımız için bir fikir olsun. Sonuçta ucuz etin yahnisi yavan olur…

İşte 2024 yılında alabileceğiniz 50 bin TL altındaki motosikletler:


1.) Mondial Loyal 50:

2024 yılında alabileceğimiz en ucuz motosiklet Mondial Loyal 50 modeli oluyor. Bu motosiklet 50cc olup, yokuşlarda sizi üzecek, birazcık zorladığınızda sağı solu bozulabilecek hassaslıkta Çin malı bir motosiklettir. Bu motosikletle alakalı size ne anlatabilirim bilmiyorum başka yani bu fiyatta bir vasıtadan pek bir şey beklemenizi istemem. Bu listedeki tüm motosikletler Çin malı zaten arkadaşlar. Bu arada bu motosikleti aldıktan sonra servislerle çok yakın bir arkadaşlık ilişkiniz oluşabilir :) 

-2,8 hp güç, 3.1nm Tork.

-50CC olduğu için B sınıf ehliyetle kullanabilir ve sigorta yaptırmadan kullanabilirsiniz.

Fiyat: 30.000 TL


2.) Mondial 50 SFC Mini

2024 yılında alabileceğimiz en ucuz motosikletlerden ikincisi  de yine Mondial firmasından geliyor… Mondial 50 SFC modeliyle yine yokuşlarda bayılabilir, özellikle sağ bileğiniz gaz kolunu çevirmekten dünya bilek güreşi şampiyonasına katılmanız için güzel bir antrenman olabilir. Yine ucuz fiyatı ve düşük parça kalitesiyle canınızı sıkabilecek ve Mondial servisleriyle içli dışlı olabileceğiniz bir motosiklettir. İşin şakası bir yana cuzi miktarlarda fiyatlar ödeyerek 80cc' ye çevirebilirsiniz ve biraz daha rahat yürütebilirsiniz motosikleti.

-50cc, 2.6hp güç, 3.8nm tork üretir.

-50CC olduğu için B sınıf ehliyetle ve sigorta yaptırmadan kullanabilirsiniz.

Fiyat: 32.750 TL


3.) KUBA EGE 50:

2024 yılında alabileceğimiz en ucuz motosikletlerden bir diğeri de KUBA markasından geliyor… KUBA EGE 50. Bu motosiklet de tıpkı yukarıda bahsettiklerimiz gibi sıkıntılı, güçsüz bir motosiklettir. Abartıyor diyebilirsiniz ama denemek bedava arkadaşlar. Elimizden ne motorlar geçti bir bilseniz… Neyse bu motosiklete geri dönelim. KUBA firmasının motosikletleri de gayet problemlidir ve KUBA servislerine işi düşen insanların Mondial servislerine şükrettiğini görüyoruz. Örneğin bu motosikleti size satarlarken 2 yıl garantili diyeceklerdir. Yolda gidiyorsunuz ve bir anda motosiklet süspansiyonu ortadan ikiye yarıldı diyelim. Servislerin size vereceği yanıt ‘kullanıcı hatası’. Başka bir şey duyamayacaksınız… Umarız garantiye işiniz düşmez çünkü öyle bir şey yok bu firmada :)

-50CC, 2,69HP, 3,8NM Tork üreten bir motosiklettir.

-50CC olduğu için B sınıf ehliyetle ve sigorta yaptırmadan kullanabilirsiniz.

Fiyat: 36.652 TL


4.) Mondial 50 Wing:

Bu motosiklet de 2024 yılında 50bin TL altında alınabilecek motosikletlerden biridir ve Mondial Loyal 50' nin biraz daha süslü ve bir tık daha güçlü halidir. Gören arkadaşlar aaa ne kadar tatlı bir scooter diye düşünse de içi de dışı da yakar kullanıcısının. Dışı da yakar çünkü yine parça kalitesi düşük motosikletlerden birisidir. Yine o şarkı geliyor aklımıza. Bu dik yokuş neyin nesi, çık çık bitmiyor bitanesi…

-50CC, 3.3HP, 3.5NM Tork üreten bir motosiklettir. 50cc' lik tüm modeller gibi 80cc' ye yükseltilebilir.

-50CC olduğu için B sınıf ehliyetle ve sigorta yaptırmadan kullanabilirsiniz.

Fiyat: 42.207 TL


5.) Mondial Fury 110i:

2024 yılında 50bin TL altındaki en iyi motor olarak gösterebileceğimiz motosikletlerden biri Mondial Fury 110i. Çünkü bu motosiklet Honda Spacy' nin birebir kopyası olduğu için parça konusunda problem çekmezsiniz ve gücü de yokuşlarda vs yeterli gelecektir. Mondial servisleri de Çin malı motosiklet servisleri arasındaki en iyi servislerdir ve gerektiğinde gerekli parçaları garantiye sokarlar. Bu motosikletin negatif yanı B sınıfı ehliyetin bu motosikleti sürmek için yetersiz olmasıdır.

-110CC, 6.9HP, 7.1NM Tork üreten bir motosiklettir. 125cc' ye kadar B sınıfı ehliyet ile kullanma izni henüz yasalaşmadığı için bu motosikleti B sınıf ehliyetle kullanamazsınız ve bu motosiklete sigorta yaptırmanız ve MTV ödemeniz gerekir.

Fiyat: 50.000TL

Tekrar son kısımda bahsetmek istiyorum ki bu listedeki hiçbir motoru alın ve kullanın diye önermiyoruz. Bu motosikletlerin hepsi, sizlerin tatlı canlarınızı sıkacak ve gerçekten zamanınızdan ve cebinizden kayıp yaşamanıza sebep olacaklardır Son zamanlardaki enjeksiyonlu motosiklet muhabeti Çin malı motorların en ucuzuna bile koyulduğu gibi birçok özellik yüzünden ucuz Çin malı motosikletler gerçekten çok sorunlulardır. Servisler bile artık illallah etmişlerdir bu motorlar yüzünden. Bütçenizi biraz daha arttırıp TVS gibi markaların scooterlerine yönelmeniz sizler için daha iyi olacaktır.

Bizleri takip ettiğiniz için teşekkürler. Sağlıcakla…


2024 Motosiklet Ehliyet Fiyatları ve Sınıfları: A, A1 ve A2 Sınıfı Harç Ücretleri ve Sürücü Kursu

 A sınıfı ehliyet sahipleri, tüm motosiklet tiplerini kullanabilir. A sınıfı ehliyet için harç ücreti 1.308,40 TL'dir. Ehliyetin toplam fiyatı, harç ücreti, değerli kağıt bedeli ve vakıf payıyla birlikte 2.528,40 TL'dir. A sınıfı ehliyet alabilmek için başvuranların 22 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir.

A sınıfı ehliyet, motosiklet ve motorlu bisikletleri kullanma yetkisini veren bir ehliyet sınıfıdır. A1 ve A2 sınıfı ehliyetler ise bu kategoride yer alır ve belirli motosiklet tiplerini kullanma yetkisi verir. İlgili ehliyet sınıflarının fiyatları ve özellikleri şu şekildedir:

A sınıfı ehliyeti için başvuracak adayların 24 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Ancak, 18 yaşında A2 ehliyeti alan bir birey, 20 yaşında A sınıfı ehliyetine başvurabilir, ancak bu durumda en az 2 yıllık A2 ehliyetine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca, A sınıfı ehliyet için diğer şartlar ve harç ücretleri de geçerli olacaktır. Bu doğrultuda, A sınıfı ehliyet almak isteyenlerin bu kriterlere dikkat etmeleri önemlidir. A sınıfı ehliyet için başvuran adayların, ilgili harç ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Bu ücretler şu şekildedir:

A Sınıfı Ehliyet Harcı Fiyatları

 • Harç Ücreti: 1.308,40 TL
 • Değerli Kağıt Bedeli: 990 TL
 • Vakıf Payı: 230 TL
 • Toplam: 2.528,40 TL

 

Ehliyet Sınıfına Göre  Başvuru Şartları

A1 sınıfı ehliyet, 16 yaşını doldurmuş bireylere verilir ve en fazla 125 cc'lik ve  14 hp' lik motosikletleri kullanma yetkisi sağlar.

A2 sınıfı ehliyet 18 yaşını doldurmuş bireylere verilir ve en fazla 600 cc ve 47 hp' lik motosiklet kullanma izni verir. Bu sınıflar için de harç ücretleri ve diğer masraflar A sınıfı ile aynıdır.

A sınıfı ehliyet 24 yaşını doldurmuş bireylere doğrudan şartsız verilirken, 24 yaşın altındaki bireyler için en az 2 yıllık A2 ehliyet deneyim şartı ister. A sınıf ehliyet 47hp üzeri motosikletlerin kullanımına izin verir.

A Ehliyeti Sürücü Kurs Ücretleri

Bir diğer önemli nokta ise sürücü kursu ücretleridir. Ehliyet almak için sürücü kursuna katılmak zorunludur ve bu kursların ücretleri de ehliyet sınıfına göre değişiklik gösterir. 2024 yılında sürücü kursu ve diğer harçlarla birlikte ödenmesi gereken toplam miktar ortalama en az 10.000 TL'den başlayıp 25.000 TL'ye kadar çıkabilir.

Sonuç olarak, A sınıfı ehliyetin fiyatı ve özellikleri belirli standartlara göre belirlenmiştir. Başvuru yapacak adayların gerekli şartları yerine getirmesi ve ilgili ücretleri ödemesi gerekmektedir.

Benzer İçerikler

Markalarımız

 • CF Moto
 • Honda
 • Yamaha
 • Bajaj
 • Volta
 • RKS
 • Genel
 • Kimdir?

En Son Paylaşılan Bloglar

En Güçlü Motosikletler

 • Kawasaki Ninja H2R
 • Ducati Panigale V4 R
 • Ducati Superleggera V4
 • Honda CBR1000RR-R
 • APRILIA RSV4
 • Ducati Panigale V4
 • Ducati Panigale V4 S
 • Ducati Panigale V4 SP2
 • Kawasaki Ninja ZX-10R
 • BMW M 1000 RR
 • Kawasaki Ninja ZX-10RR
 • BMW S 1000 RR
 • BMW M 1000 R
 • MV AGUSTA RUSH 1000
 • Ducati Street Fighter V4

Motosiklet Markaları

 • Aprilia Motosiklet Markası
 • ARORA Motosiklet Markası
 • Bajaj Motosiklet Markası
 • Barossa Motosiklet Markası
 • BENDA Motosiklet Markası
 • Benelli Motosiklet Markası
 • BMW Motosiklet Markası
 • CF MOTO Motosiklet Markası
 • Ducati Motosiklet Markası
 • F.B Mondial Motosiklet Markası
 • Falcon Motosiklet Markası
 • Harley Davidson Motosiklet Markası
 • HERO Motosiklet Markası
 • HONDA Motosiklet Markası
 • Husqvarna Motosiklet Markası

CF Moto


Honda

Volta

Haber

Yardıma mı
İhtiyacın Var?

Stmotora derdini anlatarak derman bulabilirsin.

İletişime Geç