A2 Şenleniyor | CF Moto 450 CL-C Cruiser Model Tanıtıldı - SBK MOTOR
A2 Şenleniyor | CF Moto 450 CL-C Cruiser Model Tanıtıldı - SBK MOTOR
Bu yılki Pekin Otomobil Fuarı'nda CF Moto, küçük Papio XO Scrambler'dan, büyük 1250TR-G tourer'ın güncellenmiş bir versiyonuna kadar bir dizi yeni motosiklet tanıttı. Ancak, o zamanlar firmanın sergisinde görünen 450CL-C modeli hakkında hiçbir bilgi verilmedi. Şirket sessiz kalmış olsa da, şimdi Çin'deki CF Moto global aracılığıyla motosiklet hakkında bazı somut bilgilere sahibiz ve motorun sahip olduğu tüm özellikler göz önüne alındığında, bu modelin giriş seviyesi cruiser sınıfında rekabet edebileceğini gösteriyor. CFMoto, zaten halihazırda "CL-X" modellerine sahip, retro roadster tarzında olan 700CL-X ve 250CL-X. Yeni çıkan CF Moto CL-C 450 modeli ise önümüzdeki günlerde cruiser tarzı modeller arasında yerini bulacak. CFMoto' nun geniş bir motor yelpazesi olduğundan, gelecekte 125cc'den 800cc veya daha fazlasına kadar CL-C modellerini görebiliriz. Şu an satışa çıkacağı kesinleşmiş olan 450CL-C modeli, 449cc paralel ikiz bir motora sahip. Bu motor, 450SR ve 450NK modellerine dayanıyor gibi görünse de, yapılan resmi açıklamalara baktığımızda ve motoru görsel olarak incelediğimizde motor bloğunda farklılıklar olduğunu görebiliyoruz.

A2 Şenleniyor | CF Moto 450 CL-C Cruiser Model Tanıtıldı

CF Moto yenilikçi ve teknolojik vizyonuzla üretmeye devam ediyor. 450SR ve 450NK' dan sonra bu bloğu kullanarak bir de Cruiser modeli yapılmaya karar verilmiş ki bu bloğun verimli bir motor bloğu olduğunu gösteriyor. İşte 450 CL-C özellikleri ve tanıtımı:

Bu yılki Pekin Otomobil Fuarı'nda  CF Moto, küçük Papio XO Scrambler'dan, büyük 1250TR-G tourer'ın güncellenmiş bir versiyonuna kadar bir dizi yeni motosiklet tanıttı. Ancak, o zamanlar firmanın sergisinde görünen 450CL-C modeli hakkında hiçbir bilgi verilmedi. Şirket sessiz kalmış olsa da, şimdi Çin'deki CF Moto global aracılığıyla motosiklet hakkında bazı somut bilgilere sahibiz ve motorun sahip olduğu tüm özellikler göz önüne alındığında, bu modelin giriş seviyesi cruiser sınıfında rekabet edebileceğini gösteriyor. CFMoto, zaten halihazırda "CL-X" modellerine sahip, retro roadster tarzında olan 700CL-X ve 250CL-X. Yeni çıkan CF Moto  CL-C 450 modeli ise önümüzdeki günlerde cruiser tarzı modeller arasında yerini bulacak. CFMoto' nun geniş bir motor yelpazesi olduğundan, gelecekte 125cc'den 800cc veya daha fazlasına kadar CL-C modellerini görebiliriz. Şu an satışa çıkacağı kesinleşmiş olan 450CL-C modeli, 449cc paralel ikiz bir motora sahip. Bu motor, 450SR ve 450NK modellerine dayanıyor gibi görünse de, yapılan resmi açıklamalara baktığımızda ve motoru görsel olarak incelediğimizde motor bloğunda farklılıklar olduğunu görebiliyoruz.CF Moto 450 CL-C Özellikleri

450SR ve NK modelleri 50 beygir gücü üretirken, yapılan açıklamalara göre 450 CL-C  versiyonunun maksimum 40 beygir gücüne kadar düşürüldüğünü gösteriyor. Bu durum, maksimum güç yerine düşük ve orta devir torkuna odaklandığı anlamına geliyor.  Ağırlık açısından baktığımızda yeni belgelere göre CFMoto' nun 181 kg olduğunu öğreniyoruz. Bunların yanı sıra TCS yani Traction kontrol de bulunuyor motosiklette. CFMoto CL-C 450' de ön tekerlekte 130/90, arka tekerlekte 150/80 lastikler bulunuyor. Bu motosiklette kullanılan ters çatal amörtisörler, kağıt üzerinde tüm rakiplerinde kullanılan düz çatal amörtisörlerden çok daha iyi bir süspansiyon sistemi sağlayacak gibi görünüyor ve ayrıca bu motorda rakiplerinin aksine arka tarafta da geleneksel çift amörtisör yerine arka monoşok kullanılmış.

Doğrulanan diğer özellikler altı ileri vites kutusu ve ABS'li frenlerin kullanılacağıdır, ön tarafta 4 pistonlu J.juan kaliperler ABS ile donatılmış. Bunun yanı sıra CL-C ile birlikte sergilenen motosikletin ikinci versiyonunda, Brembo radial montajlı kaliperlerle çift ön disk, 17 inç tekerlekler, tek koltuk ve alçak gidonlarla birlikte özel bir egzoz ve radyatör etrafındaki farklı kaplamalar içeriyor, ancak bu seri üretim bir model olarak henüz onaylanmamıştır.

CFMoto'nun muhtemelen bu yılın ilerleyen dönemlerinde 450CL-C' yi tam bir küresel tanıtım yapacağı ve belki de Kasım ayındaki EICMA fuarında 2024 model ürünler olarak showroomlara sunacağı kesin olarak gözüküyor.450NK Geliş Tarihi Belli Oldu | İşte 450NK Özellikleri ve Fiyatı

Motosiklet tutkunları için heyecan verici bir haber var! 2024 yılının mart veya nisan ayında Türkiye'de satışa sunulması beklenen CFMoto 450NK, 450cc motor hacmi, çift silindir ve sıvı soğutmalı özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu makine, A2 ehliyet sahipleri için sunulan en güçlü seçeneklerden biri olacak.

Motosiklet tutkunları için heyecan verici bir haber var! 2024 yılının mart veya nisan ayında Türkiye'de satışa sunulması beklenen CFMoto 450NK, 450cc motor hacmi, çift silindir ve sıvı soğutmalı özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bu makine, A2 ehliyet sahipleri için sunulan en güçlü seçeneklerden biri olacak.

Güçlü Performans

450NK, 50 beygir gücü ve 39Nm torku ile sınıfının en güçlü motorlarından birini sunuyor. Bu, hem şehir içi sürüşlerde hem de uzun yolculuklarda mükemmel bir denge sağlayan bir güç/ağırlık oranı anlamına geliyor. Bu motosiklet, genç sürücülerin ve A2 ehliyet sahiplerinin güçlü bir performansla sürüş keyfini çıkarmasını sağlıyor.

Traction Control ile Güvenli Sürüş

450NK, güvenliği ön planda tutan sürüş deneyimini iyileştiren traction control özelliğine sahiptir. Bu özellik, kaygan yollarda ve zorlu hava koşullarında daha fazla kontrol sağlayarak sürüş güvenliğini artırır.

Ses ve Dayanıklılık

270 derecelik krank ile 450NK, V2 motorlar gibi çalışan tok bir ses sunar. Bu, sürücülere sadece güçlü bir performans değil, aynı zamanda keyifli bir sürüş deneyimi sunar. Ayrıca dayanıklı motor bloğu, uzun ömürlü ve güvenilir bir motosiklet deneyimi sunar.

Fren Sistemi

Ön tekerlekte 320 milimetrelik tek disk ve J.Juan kaliper, arka tekerlekte ise 220 milimetrelik tek disk ve yine J.Juan kaliper ile desteklenen fren sistemi, güçlü bir frenleme yeteneği sunar. Hem ön hem de arka tekerleklerde ABS sistemi bulunması, sürücülere daha fazla güvenlik sağlar.

Yakıt Verimliliği ve Tasarım

450NK'nin 14 litrelik yakıt tankı, uzun yolculuklarda rahat bir sürüş sağlar ve düşük yakıt tüketimi ile ekonomik bir seçenek sunar. Tasarımında öne çıkan ön ters maşa amörtisörleri ve arkada mono ayarlanabilir amörtisörleri, yol tutuşunu ciddi bir şekilde artırır. 450SR ve 450NK için özel üretilen CST marka lastikler, daha iyi bir sürüş deneyimi sunar ve ön yargıları kırar.

Fiyat

CF Moto 450NK' da, kardeşi 450SR' dan farklı olarak Brembo kaliperler kullanılmamış ve amörtisörler de KYB marka yerine başka kaliteli bir marka tercih etmişler. Yine 450SR' dan farklı olarak naked olduğundan grenajlar bulunmuyor. Tüm bu unsurlar göz önünde bulundurulduğunda ve CF Moto Global sayfasındaki verilere göre fiyatı şu an gelecek olsa 219.200 TL fiyatıyla piyasada kendine yer bulacaktır.

Sonuç

CFMoto 450NK, güçlü performansı, güvenlik özellikleri, CF Moto'da alışık olduğumuz navigasyonlu ve bluetooth özellikli TFT ekranı, tasarımı ve yakıt verimliliği ile A2 ehliyet sahipleri için çekici bir seçenek olarak önümüzdeki yılın mart veya nisan ayında Türkiye'de satışa sunulacak. Genç sürücüler için güçlü bir motosiklet deneyimi arayanlar için, 450NK kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir seçenek olacak. Bu motosiklet, gücü, tasarımı ve özellikleriyle sürücülere sıradışı bir sürüş deneyimi sunmayı amaçlıyor. 


CF MOTO NK 800

CF MOTO 800NK ÖZELLİKLERİ: Motor 799 cc, KTM tasarımlı paralel twin motor Güç 99 hp @ 9,000 rpm Tork 60 lb.-ft. @ 8,000 rpm Şasi Krom-molibden çelik boru şasi Ağırlık Baz model: (186 kg) Üst seviye model: (189 kg) Süspansiyon Ön: 43mm ters çatallı, tam ayarlanabilir KYB çatal  Arka: KYB monoshock Fren sistemi ABS destekli J.Juan radyal montajlı, dört pistonlu ön fren kaliperi ve 320mm disk Vites sistemi Standart: Kaydırmalı debriyaj Üst seviye: Standart çift yönlü hızlı vites değiştirme sistemi Sürüş Modları Sport, Street, Rain Gösterge Paneli Baz model: 5 inç TFT gösterge paneli, telefon eşleştirme sistemi Üst seviye model: 8 inç TFT gösterge paneli, kablosuz Apple CarPlay Ek Özellikler Cruise Control, hız sabitleyici Üst seviye model: Keyless ignition, direksiyon stabilizatörü

Geçen yıl NK-C22 konsept motosikleti olarak ortaya çıkan CFMoto'nun 800NK modeli, Çin'de düşük bir fiyatla piyasaya sürüldü.

Şirket, daha önce bildirildiği gibi, aynı 99 beygir gücünde, KTM tasarımlı 799 cc paralel  twin motoru ve krom-molibden çelik boru şasisini paylaşan iki farklı varyantını tanıttı. Her iki versiyon da Çin'de oldukça uygun fiyatlı ve rakiplerine göre önemli ölçüde daha fazla standart ekipmana sahip. Baz modelin fiyatı yaklaşık 6.800 dolar, üst seviye versiyonun fiyatı ise yaklaşık 7.200 dolara denk geliyor. Bu rakamları baz almak pek mantıklı değil, çünkü vergiler, nakliye ve birçok diğer etken farklı ülkeler arasında doğrudan karşılaştırmaları zorlaştırıyor. Ancak Çin'de, aynı motora sahip KTM Duke'un fiyatının yarısından fazlası kadar düşükler. Çin'de, CFMoto' nun fabrikasında üretilen ve aynı motora sahip olan KTM 790 Duke'un fiyatı yaklaşık 13.000 dolara denk geliyor.

CFMoto'nun  rakiplerine oranla belirgin bir şekilde daha ucuz olması muhtemeldir. Performans açısından KTM' nin  biraz gerisinde kalıyor, 9.000 rpm'de 99 beygir gücüne sahip.

Uygun fiyatlarına nazaran malzeme kalitelinden çalınmadığı açıkça ortada. Amörtisörlerinde 43 mm ters çatallı, tam ayarlanabilir KYB çatal ve KYB monoshock kullanılıyor. Fren sistemimde ise Continental marka ABS  destekli  J.Juan radyal montajlı, dört pistonlu ön fren kaliperi ve 320 mm disk kullanıyor.

Baz versiyonda bile standart ekipman oldukça bol. Hız sabitleyici ve 5 inç TFT gösterge paneli, ekrandan navigasyon ve müzik kontrolü için telefon eşleştirme sistemini içeriyor. Üst modelde ise bu ekran, hız, devir ve diğer motosikletle ilgili bilgilerin üst kısmında yer alan ve alt yarı bölümünü uygulamalara, navigasyona, çağrılara ve medyaya ayıran dikey konumda devasa 8 inç TFT ekranla farklılaşıyor. Bu üst düzey gösterge panelinde ayrıca kablosuz Apple CarPlay' de  bulunuyor.

Üst versiyonda özellikler bununla da sınırlı değil. Anahtarsız çalıştırma, standart çift yönlü hızlı vites değiştirme sistemi ve bir direksiyon stabilizatörü bulunuyor. Motosikletin her iki versiyonunda da kaydırmalı debriyaj ve Sport, Street ve Rain olmak üzere üç sürüş modu sunuluyor.

800NK'nin Çin dışındaki pazarlara ne zaman ulaşacağı hala resmi olarak açıklanmadı.

CF MOTO 800NK ÖZELLİKLERİ

Model - CFMoto 800NK
Motor799 cc, KTM tasarımlı paralel twin motor
Güç99 hp @ 9,000 rpm
Tork60 lb.-ft. @ 8,000 rpm
ŞasiKrom-molibden çelik boru şasi
Ağırlık

Baz model: (186 kg)

Üst seviye model: (189 kg)

Süspansiyon

Ön: 43mm ters çatallı, tam ayarlanabilir KYB çatal


Arka: KYB monoshock

Fren sistemiABS destekli J.Juan radyal montajlı, dört pistonlu ön fren kaliperi ve 320mm disk
Vites sistemi

Standart: Kaydırmalı debriyaj

Üst seviye: Standart çift yönlü hızlı vites değiştirme sistemi

Sürüş ModlarıSport, Street, Rain
Gösterge Paneli

Baz model: 5 inç TFT gösterge paneli, telefon eşleştirme sistemi

Üst seviye model: 8 inç TFT gösterge paneli, kablosuz Apple CarPlay

Ek Özellikler

Cruise Control, hız sabitleyici

Üst seviye model: Keyless ignition, direksiyon stabilizatörü

Son Olarak CF Moto'nun Fiyat Listesini Öğrenmek İçin Tıklayınız.

 

Benzer İçerikler

Markalarımız

 • CF Moto
 • Honda
 • Yamaha
 • Bajaj
 • Volta
 • RKS
 • Genel
 • Kimdir?

En Son Paylaşılan Bloglar

En Güçlü Motosikletler

 • Kawasaki Ninja H2R
 • Ducati Panigale V4 R
 • Ducati Superleggera V4
 • Honda CBR1000RR-R
 • APRILIA RSV4
 • Ducati Panigale V4
 • Ducati Panigale V4 S
 • Ducati Panigale V4 SP2
 • Kawasaki Ninja ZX-10R
 • BMW M 1000 RR
 • Kawasaki Ninja ZX-10RR
 • BMW S 1000 RR
 • BMW M 1000 R
 • MV AGUSTA RUSH 1000
 • Ducati Street Fighter V4

Motosiklet Markaları

 • Aprilia Motosiklet Markası
 • ARORA Motosiklet Markası
 • Bajaj Motosiklet Markası
 • Barossa Motosiklet Markası
 • BENDA Motosiklet Markası
 • Benelli Motosiklet Markası
 • BMW Motosiklet Markası
 • CF MOTO Motosiklet Markası
 • Ducati Motosiklet Markası
 • F.B Mondial Motosiklet Markası
 • Falcon Motosiklet Markası
 • Harley Davidson Motosiklet Markası
 • HERO Motosiklet Markası
 • HONDA Motosiklet Markası
 • Husqvarna Motosiklet Markası

CF Moto


Honda

Volta

Haber

Yardıma mı
İhtiyacın Var?

Stmotora derdini anlatarak derman bulabilirsin.

İletişime Geç